Strefa relaksu w ogrodzie — na jakie meble warto postawić?

Podczas urządzania ogrodu zdecydowanie warto wyznaczyć strefę relaksu. W ten sposób możesz zapewnić sobie wysokiej jakości odpoczynek np. po pracy bądź porządkach w domu. To z kolei może przełożyć się na większą wydajność i poprawę samopoczucia. Sprawdź, na jakie meble wypoczynkowe warto zwrócić uwagę podczas projektowania ogrodu.

Narożniki

W strefie relaksu na pewno nie może zabraknąć wygodnej kanapy. Strzałem w dziesiątkę mogą być zwłaszcza narożniki ogrodowe, które mogą mieć kształt litery L bądź U. Ich dość spore gabaryty niekiedy umożliwiają nawet położenie się na nich niczym na leżance np. podczas drzemki bądź czytania książki. Ponadto narożniki świetnie sprawdzają się podczas organizowanych w ogrodzie przyjęć, ponieważ można usadzić gości z dwóch bądź nawet trzech stron stołu.

Fotele

Oprócz narożnika w ogrodzie można postawić wygodny fotel. W ofercie internetowego sklepu eDomator.pl można liczyć na prawdziwe bogactwo wyboru. Szczególną popularnością cieszą się wiszące modele, które przypominają kokon. Ponadto podczas relaksu na świeżym powietrzu może przydać się bujany fotel, który może być stylową ozdobą ogrodu. Można też postawić na klasyczne modele, które mogą np. pochodzić z tej samej kolekcji co narożnik.

Hamaki

Marzeniem wielu osób, które mają ogród, jest relaks w hamaku. Obecnie do montażu tego mebla nie potrzeba nawet dwóch drzew bądź słupków. Można bowiem znaleźć nowoczesne modele, które są zawieszone na specjalnym stojaku. Na dodatek takie hamaki są niezwykle wygodne, ponieważ można na nich ułożyć miękkie poduszki. Często mają też praktyczny daszek, który chroni przed słońcem.