Komfortowa pościel na łóżko małżeńskie

Doskonale wiemy, jak ważny jest zdrowy i błogi sen dla funkcjonowania naszego organizmu, dlatego sypialnia powinna być wyposażona w odpowiedniej jakości elementy i wcale nie chodzi jedynie o łóżko z najlepszym materacem. Priorytetem jest również pościel, która wpływa na komfort spania, tym bardziej, jeśli łóżko dzieli się z partnerem.

Jaką pościel wybrać – rozmiar

Jeśli śpisz w jednym łóżku z partnerem, zwróć uwagę na rozmiar nie tylko łóżka, aby sen mógł odbywać się przy zachowaniu pełnej wygody, ale także wymiary kołdry i poszewek. Zaleca się, aby łóżko małżeńskie nie było mniejsze, niż 140×200 cm, zaś pościel powinna być zawsze większa. Warto zwrócić uwagę, że lubimy owijać się ciepłą kołdrą, przykrywać nią całkowicie ciało i jak najbardziej możemy to robić, ale uwzględniając potrzeby również tej drugiej osoby. Za mała kołdra będzie powodować wybudzanie w nocy, ściąganie poszewki, zwijanie się wkładu wewnątrz. Właśnie dlatego na łóżku małżeńskim sprawdza się co najmniej pościel 200×220 cm albo jeszcze większa.

Pościel – materiał wykonania

Pościel musi być przede wszystkim zdrowa, warto dobierać ją wedle poszczególnych pór roku. Latem dobra będzie pościel satynowa albo z cienkiej bawełny organicznej, zimą świetnie sprawdzi się pościel flanelowa. Pościel powinna być najlepszej jakości, z właściwymi atestami i certyfikatami. Doskonałym wyborem będzie pościel antyalergiczna, “oddychająca”, która nie będzie przegrzewać naszego ciała. Pod uwagę można brać oczywiście również aspekty dekoracyjne, dzisiaj mamy dostęp do wielorakich kolorów i wzorów tego elementu wyposażenia sypialni.