Kto dzwonił?

Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie mamy numerów do wszystkich osobników, jacy żyją w naszej dzielnicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu widnieje obca kombinacja cyfr. Najczęściej w takich momentach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, bo przecież nie każde obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który jedynie wymienił aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dojście do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do popularnej wyszukiwarki lub od razu zrobić użytek ze strony, która interesuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów. To ona tylko powie nam samym, co to za numer i do kogo on raczej należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący zablokować połączenie kolegi, który chce naszej pomocy.